Zvicra apo Kosova, Andi Zeqiri pranon ftesën e kësaj Kombëtarje! – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Zvicra apo Kosova, Andi Zeqiri pranon ftesën e kësaj Kombëtarje!

zvicra-apo-kosova,-andi-zeqiri-pranon-ftesen-e-kesaj-kombetarje!

Andi Zeqiri nuk do të grumbullohet as këtë muaj me Kosovën për ndeshjet kualifikuese të kampionatit botëror ‘Katari 2022’.

Burime të Indeksonline afër futbollistit, bëjnë të ditur që Zeqiri ka marrë ftesë nga Zvicra U21 për duelet e kampionatit evropian.

Më 25 mars Zvicra do të luaj kundër Anglisë dhe Zeqiri pritet të jetë një nga futbollistët kryesor të helvetikëve.

Edhe pse këto ndeshje kanë karakter zyrtar, sulmuesi i Brighton and Hove Albion nuk do të humb të drejtën që në të ardhmen të zgjedh Kosovën A.

Të ngjajshme

Unitedi e Chelsea në luftë për yllin e Real Madridit

albswiss.com

Challandes flet pas fitores së Kosovës, ka një mesazh para ndeshjes kundër Suedisë

albswiss.com

Kosova jep spektakël para ndeshjeve me Suedinë dhe Spanjën

albswiss.com