Babi i deputetes së PDK-së me COVID-19, ka nevojë për gjakë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Babi i deputetes së PDK-së me COVID-19, ka nevojë për gjakë

babi-i-deputetes-se-pdk-se-me-covid-19,-ka-nevoje-per-gjake

Eliza Hoxha u kërkon ndihmë qytetarëve, babai i saj ka nevojë për gjak.

Deputetja e PDK-së Eliza Hoxha, ka njoftuar se babai i saj është në gjendje të rëndë shëndetësore, dhe ka kërkuar ndihmë nga qytetarët.Hoxha, përmes një postimi në Facebook kërkoi nga qytetarët që t’i dalin në ndihmë duke i siguruar plazmën e gjakut babait të saj.

Ky është postimi i plotë:

Pershendetje miq,

E kemi me urgjencë të sigurojmë plazmën e gjakut për babin, andaj persona që kane vullnetin e mire dhe sapo e kane kaluar Covidin e që e kanë grupin e gjakut A-Pozitiv apo A-Negativ të lajmërohen në QKUK, Transfuzionin e gjakut për dhurim nesër e pasnesër deri ne ora 14:00.Na duhen dhurues me minimum 50+ antitrupa.

Ju faleminderoj paraprakisht për vullnetin e mirë dhe ndihmën.Ps. Për detaje ju lutem na shkruani edhe në inbox ose mund të lajmëroheni në 044147690.

Të ngjajshme

Vendi i Ambasadës, “varet” nga Izraeli

albswiss.com

Haziri ka një propozim pasi në Mitrovicë do të ndërtohet baza më e madhe e FSK-së

albswiss.com

Berisha refuzon të vaksinohet për COVID-19

albswiss.com