23 C
Geneva
Monday, June 27, 2022

Programe

spot_imgspot_img

E la Zvicrën për Kosovën – fermeri nga Suhareka përvojën 25-vjeçare të shtetit zviceran...

0
Derisa trendi i largimit të të rinjve jashtë vendit po vazhdon, është një fermer që ka lënë Zvicrën dhe me sukses po kontribuon në...

Krasniqi: VV doli kundër vullnetit të qytetarëve për Trustin, do ta marrë ndëshkimin

0
Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se trusti nuk kaloi e VV edhe këtë herë doli kundër vullnetit të qytetarëve. Përmes një postimi në...

Memli Krasniqi: Për këto arsye duhet të votohet Trusti

0
Kryetar i PDK-së Memli Krasniqi ka thënë në fjalimin e tij në Kuvend ku po diskutohet për Trustin, se ligji për Trustin duhet të...

Lajmi i fundit: Qeveria merr vendim për rregullimin e çmimit të derivateve të naftës

0
Qeveria merr vendim për rregullimin e çmimit të derivateve të naftës. Qeveria në mbledhjen që po mbahet ka miratuar me shumicë votash propozimin e Ministrisë...

Rama: Për 4 vite, volumi i shkëmbimeve tregtare Kosovë – Shqipëri nga 160 milionë...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur në mbledhjen e përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë ku ka dhënë shifra për çështjet e...

Këto janë 13 marrëveshjet që u nënshkruan nga dy qeveritë në mbledhjen e kaluar

0
Më 26 nëntor në Elbasan, u mbajt mbledhja e shtatë e përbashkët mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë. Në këtë mbledhje u nënshkruan 13 marrëveshje,...

OVL e UÇK-së paralajmëron Kurtin: Nëse veteranët nuk përfshihen në rritjen e pagës minimale...

0
Organizata e Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë paralajmëruar kryeministrin Albin Kurti se do të vazhdojnë protestat nëse nuk futen veteranët në ligjin...

Çeku: Qeveria gaboi që la veteranët jashtë pagës minimale

0
Ish-komandanti i UÇK-së e i TMK-së dhe ish-kryeministri Agim Çeku e ka vlerësuar si gabim të madh miratimin në Kuvend të Projektligjit për ndryshimin...

Tërheqja e Trustit – edhe Policia e Kosovës të enjten në protestë

0
Pjesëtarët e Policisë së Kosovës do të jenë pjesëmarrës të protestës së organizuar nga Sindikata e Re e KEK-ut, me kërkesë për votimin e...

Emigrantët e moshuar shkaktojnë “dhimbje koke” për qeverinë e Zvicrës

0
Ambasadat dhe konsullatat zvicerane po duhet të përballen me gjithnjë e më shumë probleme nga komuniteti i emigrantëve që “kapërcejnë kompetencën e detyrave konsullore”,...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Të Fundit

- Advertisement -spot_img