11.5 C
Geneva
Sunday, November 27, 2022

TV

spot_imgspot_img

Këngëtarët s’mund t’i ikin më tatimit, ATK ua vrojton edhe shtëpitë, veshjet e veturat

0
Gjatë gjithë sezonit veror, estrada bën “garë” se kush është në listën që paguhet më shumë, e kush dominon me koncerte. Por, tatimpagues të rregullt...

Hoti: Trendi i rritjes ekonomike është në rënie, qeveria e mbyllur ndaj bizneseve

0
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka kritikuar qeverinë në lidhje me ekonominë, duke thënë se qeveria është mbyllur plotësisht ndaj bizneseve. Hoti,...

SBAShK-u kërkon nga anëtarësia që ta pezullojnë grevën deri në janar

0
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka bërë të ditur se po kërkon mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës në arsim. Në...

Qeveria Kurti po i bllokon paratë për t’i falimentuar kompanitë e regjimit të vjetër

0
Aktivisti Rron Gjinovci ka treguar arsyet që sipas tij, pse qeveria po bllokon futjen e parave në qarkullim. Gjinovci në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha...

E la Zvicrën për Kosovën – fermeri nga Suhareka përvojën 25-vjeçare të shtetit zviceran...

0
Derisa trendi i largimit të të rinjve jashtë vendit po vazhdon, është një fermer që ka lënë Zvicrën dhe me sukses po kontribuon në...

Krasniqi: VV doli kundër vullnetit të qytetarëve për Trustin, do ta marrë ndëshkimin

0
Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se trusti nuk kaloi e VV edhe këtë herë doli kundër vullnetit të qytetarëve. Përmes një postimi në...

Memli Krasniqi: Për këto arsye duhet të votohet Trusti

0
Kryetar i PDK-së Memli Krasniqi ka thënë në fjalimin e tij në Kuvend ku po diskutohet për Trustin, se ligji për Trustin duhet të...

Lajmi i fundit: Qeveria merr vendim për rregullimin e çmimit të derivateve të naftës

0
Qeveria merr vendim për rregullimin e çmimit të derivateve të naftës. Qeveria në mbledhjen që po mbahet ka miratuar me shumicë votash propozimin e Ministrisë...

Rama: Për 4 vite, volumi i shkëmbimeve tregtare Kosovë – Shqipëri nga 160 milionë...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur në mbledhjen e përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë ku ka dhënë shifra për çështjet e...

Këto janë 13 marrëveshjet që u nënshkruan nga dy qeveritë në mbledhjen e kaluar

0
Më 26 nëntor në Elbasan, u mbajt mbledhja e shtatë e përbashkët mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë. Në këtë mbledhje u nënshkruan 13 marrëveshje,...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Të Fundit

- Advertisement -spot_img