16.1 C
Geneva
Friday, June 24, 2022
njoftim-i-rendesishem-per-perdoruesit-e-tik-tok

Njoftim i rëndësishëm për përdoruesit e Tik Tok

0
Përdoruesve të TikTok-ut u është tërhequr vërejtja lidhur me përdorimin e një aplikacioni nga ky rrjet social. Përdoruesit janë paralajmëruar se kjo mund të shkaktojë...
speca-te-mbushur-–-receta-verore-plot-shije

Speca të mbushur – Receta verore plot shije

0
Specat e mbushura me oriz mbeten një nga recetat më të preferuara të shqiptarëve sidomos gjatë stinës së verës kur ato gatuhen nga duart...
kasate-shtepie-me-kakao-–-receta-qe-iu-ka-munguar

Kasatë shtëpie me kakao – Receta që iu ka munguar

0
Një ëmbëlsirë fantastike për ditët e nxehta të verës, freskuese, e lehtë dhe me shije të mrekullueshme. Kasatat janë padyshim ndër ëmbëlsirat më të preferuara...
krem-i-lehte-me-biskota-–-embelsira-e-dites

Krem i lehtë me biskota – Ëmbëlsira e ditës

0
Kjo mund të jetë ëmbëlsira më e lehtë për t’u përgatitur, e cila mund t’iu shpëtojë kur duhet të gjeni një zgjidhje të shpejtë. Në...
‘ilaci’-i-njerezve-qe-nuk-pijne-shume-uje,-sidomos-ne-vere

‘Ilaçi’ i njerëzve që nuk pijnë shumë ujë, sidomos në verë

0
Vera është një stinë e nxehtë, e cila vazhdimisht provokon etje. Edhe pas tre dusheve me ujë të ftohtë, asgjë nuk të freskon më...

Ndalon dhimbjen menjëherë por këto janë efektet anësore serioze të OKI-t

0
“OKI”, medikamenti më i shitur në vend kundër dhimbjeve ka efekte anësore serioze, kërkohet shitja me recetë. Medikamenti OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më...
mbi-1,000-punonjes-shendetesore-te-infektuar-me-omicron    

Mbi 1,000 punonjës shëndetësorë të infektuar me Omicron    

0
Më shumë se 1,170 punonjës shëndetësorë në Kosovë janë të infektuar me variantin Omicron të koronavirusit. Prej tyre, 700 janë infermierë, 290 mjekë dhe 280 pjesëtarë...
pasi-ta-shikoni-kete-video-se-si-prodhohen,-veshtire-se-do-t’i-konsumoni-me-salcicet

Pasi ta shikoni këtë video se si prodhohen, vështirë se do t’i konsumoni më...

0
Por, shumë njerëz kanë ngritur dyshime mbi mënyrën se si ato përpunohen, shkruan lajmi.net. Një video e publikuar në Youtube e tregon gjithë procesin e...
kosova-ne-pritje-te-masave-te-reja-kunder-covid-19

Kosova në pritje të masave të reja kundër COVID-19

0
Mëngjesin e së enjtes, dy fëmijët e Afërdita Rraifit nga Prishtina, djali 8-vjeçar dhe vajza 4 vjeçe, janë testuar në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë...
sallate-me-kinoa-–-receta-e-shijshme-dhe-e-shendetshme

Sallatë me kinoa – Receta e shijshme dhe e shëndetshme

0
Nëse jeni në kërkim të një recete të lehtë e të shëndetshme qëndroni tek kjo sallatë me kinoa. Lehtësia e saj fillon që nga përgatitja...

Të fundit