26.4 C
Geneva
Sunday, July 24, 2022
Ballina Lajme

Lajme

Lajme nga Kosova, Shqipëria, Rajoni, Zvicra, Gjermania, Franca, Amerika, etj

TRE NGA ATA QË KLUBIN FUTBOLLISTIK LLAPI TË PODUJEVËS E BËJNË TË NJOHUR EDHE...

0
Klubi Futbollistik Llapi i Podujevës që i ka kaluar nëntë dekada të ekzistimit të tij çdoherë ka qenë fidanishte e talenteve të shumtë. Nga kjo...

E la Zvicrën për Kosovën – fermeri nga Suhareka përvojën 25-vjeçare të shtetit zviceran...

0
Derisa trendi i largimit të të rinjve jashtë vendit po vazhdon, është një fermer që ka lënë Zvicrën dhe me sukses po kontribuon në...

Zvicër : Policia po gjurmon gjithnjë e më shumë telefonat e qytetarëve

0
Policia gjithmonë dëshiron të dijë më shumë nga shërbimi i mbikëqyrjes së Konfederatës, e cila ngjall kritika. Policia po mbledh gjithnjë e më shumë të...

Haxhiu reagon pas dështimit të Trustit në Kuvend: Qytetarët sot e panë mashtrimin, dyfytyrësinë...

0
Iniciuesi i projektligjit të Trustit, Bekim Haxhiu nga PDK, ka thënë se është zhgënjyes votimi i deputetëve të VV-së për tërheqjen e Trustit, raporton...

Krasniqi: VV doli kundër vullnetit të qytetarëve për Trustin, do ta marrë ndëshkimin

0
Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se trusti nuk kaloi e VV edhe këtë herë doli kundër vullnetit të qytetarëve. Përmes një postimi në...

Osmani nga Brukseli: Patëm mbështetje me deklarata për liberalizimin e vizave

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se kanë marrë mbështetjen për liberalizimin e vizave për Kosovën sot në Samitin e Bashkimit Evropian dhe...

Presidentja Osmani takohet me kancelarin austriak, Austria mbështet me ngulm liberalizimin e vizave për...

0
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës në Bruksel, ka takuar kancelarin e Austrisë, Karl Nehammer me të cilin ka biseduar për...

Von der Leyen fanse e Dua Lipës, presidentja e fton atë, Michelin e Macronin...

0
Presidentja Vjosa Osmani gjatë realizimit të fotografisë bashkë me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel dhe...

Osmani: Jemi këtu si anëtarë të barabartë, por jam i vetmi person në tryezë...

0
Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është duke përfaqësuar Kosovën në Samitin e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Në fjalimin e saj...

Vdiq poeti i njohur kosovar, Xhevdet Bajraj

0
Ka ndërruar jetë poeti dhe profesori universitar, Xhevdet Bajraj. Për kalimin në amshim të poetit nga Rahoveci, ka njoftuar vëllai i tij, Fadil Bajraj “Njoftim mortor:...

Të fundit