Caktohet data e finales së Kupës së Italisë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Caktohet data e finales së Kupës së Italisë

caktohet-data-e-finales-se-kupes-se-italise

Finalja e Kupës së Italisë

Finalja e Coppa Italia mes Atalantas dhe Juventusit do të zhvillohet më datë 19 maj.

Para pak minutave kjo u bë e ditur nga Serie A, teksa ndeshja finale do të luhet në “Mapei Stadium”.
Juventusi eliminoi Interin për të arritur në finale të Kupës së Italisë me rezultat të përgjithshëm 2:1.

Në anën tjetër, Atalanta eliminoi Lazion me rezultat të përgjithshëm 3:1.

Të ngjajshme

Vjosa Osmani dhe Presidenti i Sllovenisë diskutojnë për bashkëpunim në fushën e ekonomisë dhe shëndetësisë

albswiss.com

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, të pranishme të gjitha partitë

albswiss.com

Haskuka akuzon disa bashkëpartiakë për bashkëpunim me PDK’në e LDK’në kundër tij – përçahet VV-ja në Prizren

albswiss.com