Cramon: Kosova ka ende rrugë të gjatë përpara drejt pranimit në BE – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Cramon: Kosova ka ende rrugë të gjatë përpara drejt pranimit në BE

cramon:-kosova-ka-ende-rruge-te-gjate-perpara-drejt-pranimit-ne-be

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, po e mirëpret angazhimin nga Prishtina zyrtare, megjithatë pohon se ka ende një rrugë të gjatë përpara drejt pranimit të Kosovës në Bashkimin Europian.

“Ne e mirëpresim angazhimin nga # Prishtina, por ka ende një rrugë të gjatë përpara drejt pranimit në BE. Ka shumë për të bërë për të përmirësuar situatën e sundimit të ligjit dhe për të luftuar më shumë kundër korrupsionit. Kosova duhet të zbatojë detyrimet e saj në ujrat e energjisë për të luftuar ndotjen”, thekson ajo.

Sot Viola von Cramon bëri të ditur se Komisioni i Parlamentit Europian për Punë të Jashtme, ka pranuar raportin e saj.

Të ngjajshme

Lajçak: Dialogu i rëndësishëm për aspiratat evropiane të Kosovës dhe Serbisë

albswiss.com

Rivarroset Selahed Mehmeti, i vrarë gjatë luftës së fundit në Kosovë

albswiss.com

Konstituimi i Kuvendit, kush do ta ushtroj detyren e Presidentit të Kosovës?

albswiss.com