E talli me video, lojtari i Atalanta-s: E meritoj një shuplakë nga Ibra – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

E talli me video, lojtari i Atalanta-s: E meritoj një shuplakë nga Ibra

e-talli-me-video,-lojtari-i-atalanta-s:-e-meritoj-nje-shuplake-nga-ibra

Tifozët e Milanit nuk humbin një mundësi për t’i shkruar de Roon

Tifozët e Milan ende kujtojnë postimin e Marten de Roon në mënyrë të përsosur, pas suksesit 3-0 të Atalanta në San Siro, me Zlatan Ibrahimovic si protagonist.

Një video që nuk i kënaqi aspak mbështetësit kuqezi, të cilët sulmuan holandezi i cili kishte bërë edhe montazhin…

De Roon, edhe sot, merr mesazhe nga tifozët e Milanit, siç e pranoi edhe ai vetë, në një intervistë të gjatë dhënë për WebTV Channel të Cronache di Spogliatoio:

“Edhe sot, pasi kam publikuar atë video mbi Ibrahimovic, unë marr shumë mesazhe”.

Tifozët e Milanit nuk humbin një mundësi për t’i shkruar de Roon, tani në shënjestër: “Edhe pas disfatës kundër Real – vazhdon mesfushori Gasperini – njëqind mesazhe erdhën direkt nga tifozët e Milanit.
Nuk më bezdis, por më vjen keq. Unë gjithmonë bëj ironi dhe vetë-ironi: por siç duket ata ndihen të sulmuar…

Por do ta bëja përsëri. Gjithashtu sepse nëse e bën shumë vështirë e ke gabim, unë e bëra me shaka, duke theksuar edhe faktin se duhet të shpëtosh prej tij sepse ai ka një fizik mbresëlënës”.

Marten de Roon do të thirret të sfidojë përsëri me Milanin, javën e fundit të kampionatit, me Atalantën e tij.
Në Bergamo mund të luhet një ndeshje themelore për garën e Ligës së Kampionëve.

“Java e fundit e kampionatit? Ibrahimovic ndoshta do të më japë një shuplakë (qesh), por unë e marr me shumë dëshirë. Ai gjithashtu do të kishte të drejtë ta bënte këtë, por pas një shakaje unë pranoj gjithçka…

Ekziston një mundësi që një lojtar i vogël si unë të ketë goditur një buton të gabuar kundër një kampioni kaq të madh. Por mendoj se edhe ai është i pari që bën shaka … E pashë në Sanremo dhe më pëlqeu shumë”.

Të ngjajshme

“Djajtë e Kuq” me përmbysje triumfojnë ndaj Brightonit

albswiss.com

‘Tërmet’ në Milan, ylli i madh i thotë jo kontratës së re

albswiss.com

Pse e zëvendësoi herët Salahun, tregon Jurgen Klopp

albswiss.com