Gashtë të vdekur dhe 349 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Gashtë të vdekur dhe 349 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri

gashte-te-vdekur-dhe-349-raste-te-reja-ne-24-oret-e-fundit-ne-shqiperi

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2899 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 349 persona me COVID-19.

Po ashtu, në këtë periudhë kohore, janë shëruar 604 pacientë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 91,875 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 279 pacientë, 9 në terapi intensive, nga të cilët 2 pacientë janë të intubuar.

Ndërkaq, 6 persona e kanë humbur betejën me koronavirus.

Të ngjajshme

Prag zgjedhor për partitë boshnjake me vota të serbëve

albswiss.com

Është emri me i përfolur për kryetar të LDK-së, vjen reagimi i parë nga Kujtim Shala

albswiss.com

“Nëse shkohet në zgjedhje, fajtori i vetëm është Albin Kurti”

albswiss.com