Gazeta spanjolle ‘nënçmon’ Kosovën, ky është titulli i artikullit për triumfin e tyre – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Gazeta spanjolle ‘nënçmon’ Kosovën, ky është titulli i artikullit për triumfin e tyre

gazeta-spanjolle-‘nencmon’-kosoven,-ky-eshte-titulli-i-artikullit-per-triumfin-e-tyre

Gazeta spanjolle ‘nënçmon’ Kosovën.

Kosova sonte zhvilloi duelin e dytë të grupit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”, ku u mposht me rezultat 3:1 në udhëtim te Spanja, shkruan Insporti.Pas fitores ndaj Kosovës, mediet në Spanjë, përkatësisht prestigjiozja, Marca e ka quajtur fitoren e spanjollëve si një triumf pa mund.“Spanja mposht Kosovën pa u munduar (lehtazi)”.

Ndryshe, Furia e kuqe tashmë ka fituar tri prej pesë ndeshjeve të fundit në të gjitha garat, duke e humbur një dhe duke barazuar në dy të tjera.Verdhekaltrit, në anën tjetër, i kanë humbur katër prej pesë ndeshjeve të fundit.

Të ngjajshme

Kosova është Kosovë, dorëzohet edhe Federata e Spanjës

albswiss.com

Klubi i Serie A kontakton agjentin e Gattusos

albswiss.com

Zyrtarët e UEFA-së vizitojnë FFK-në, çka u bisedua?

albswiss.com