Haradinaj: Kriminelët e votave në burg, kërkojmë rinumërim të plotë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Haradinaj: Kriminelët e votave në burg, kërkojmë rinumërim të plotë

haradinaj:-kriminelet-e-votave-ne-burg,-kerkojme-rinumerim-te-plote

Pas mbledhjes së kryesisë së AAK-së, kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj, tha para gazetarëve se kriminelët e votës duhet të përfundojnë në burg dhe kërkoi rinumërim të plotë të votave.

Ndër të tjerash, Haradinaj tha se ndërtimi i Institucioneve duhet të ndodhë sa më shpejtë.

“Falënderojmë komisionerët dhe vëzhguesit e shumtë që kanë marrë pjesë në këtë proces zgjedhor. Jemi të shqetësuar me keqpërdorimet që kanë ndodhur në disa raste nga disa komisionerë ose vëzhgues. Kërkojmë nga organet e rendit, hetuesisë, që kriminelët e votës të përfundojnë në burë, të të gjitha partive. Kërkojmë rinumërim të plotë të votave me prezencë të hetuesisë dhe policisë në mënyrë që të gjendet e vërteta”.

“Ndërtimi i Institucioneve duhet të ndodhë sa më shpejt. Opozitë jemi dhe do të jemi në shërbim të vendit”.

Të ngjajshme

Erdogan, Borrell e liderë tjerë i shkruajnë Osmanit – E urojnë për pozitën e presidentes

albswiss.com

Haradinaj sërish me deklaratë të madhe nga Prekazi: Premtojmë se do ta mbajmë të ndezur zjarrin për liri e bashkim kombëtar

albswiss.com

Shefi i BE-së uron Osmanin: Me formimin e institucioneve të reja, Kosova të përqëndrohet në dialog

albswiss.com