Haxhiu: Mërgatës duhet t’i mundësohet votimi në ambasada e konsullata – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Haxhiu: Mërgatës duhet t’i mundësohet votimi në ambasada e konsullata

haxhiu:-mergates-duhet-t’i-mundesohet-votimi-ne-ambasada-e-konsullata

Ministrja Haxhiu mënjanon zërat kritikë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj kritikave të partive politike dhe shoqërisë civile ndaj nismës së Qeverisë për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje.

Përmes një statusi në Facebook, Haxhiu ka thënë se mërgatës duhet t’i mundësohet votimi në ambasada e konsullata dhe kjo s’ka pse e frikëson askënd.

”Kur thërrisnin seancat e jashtëzakonshme për të jetësuar projektet e dëmshme, nuk i kishin fare problem procedurat e përshpejtuara, as a bëheshin ditën a natën.

Tani kur në procedura të përshpejtuara po procedohet projektligji që njeh të drejtën e mërgatës për të votuar në ambasada dhe konsullata e quajnë shantazh, kërcënim, autokraci, anarki, arbitraritet dhe gjithçka tjetër!

Nëse për diçka është shtjerrë debati, është pikërisht kjo çështje, pasi që është hera e tretë që i njëjti po procedohet në Kuvend dhe përveç kësaj debatet për këtë kanë nisur kaherë sepse është kërkesë e vazhdueshme e mërgatës tonë.

Mërgatës duhet t’i mundësohet votimi në ambasada e konsullata dhe kjo s’ka pse e frikëson askënd!”

Të ngjajshme

A u respektuan masat kundër COVID-19 në Kuvendin e LDK-së?

albswiss.com

Reagon Këshilli i Prindërve, apelon te Qeveria që të mos mbyllen shkollat

albswiss.com

Deputetët do të provojnë sërish zgjedhjen e presidentit

albswiss.com