Hoti dhe Palmer diskutuan për sfidat e pandemisë nga COVID-19 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Hoti dhe Palmer diskutuan për sfidat e pandemisë nga COVID-19

hoti-dhe-palmer-diskutuan-per-sfidat-e-pandemise-nga-covid-19

Hoti dhe Palmer zhvillojnë bisedë online, u diskutuan sfidat e pandemisë nga COVID-19.

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, njofton spër zhvillimin e një bisede online me Zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer.

Hoti thotë se aty u diskutuan zhvillimet e përgjithshme politike në vend si dhe sfidat me të cilat po përballet Kosova si pasojë e pandemisë Covid -19.

Ishte kënaqësi që me Zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, z. Matthew Palmer, përmes një komunikimi virtual, të bisedoja për zhvillimet e përgjithshme politike në vend si dhe për sfidat me të cilat por përballet Kosova, pasojë e pandemisë Covid -19, si në aspektin shëndetësor ashtu edhe në atë ekonomik, por edhe në fusha të tjera të jetës.

z. Palmer i shpreha mirënjohje dhe falënderim për bashkëpunimin dhe mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-ve për Kosovën në të gjitha etapat e shtetndërtimit.

Të ngjajshme

Kurti e Osmani takohen sot me kryetarin e LDK-së, Abdixhikun

albswiss.com

Nisma Socialdemokrate 7-vjetorin e themelimit

albswiss.com

Me 67 vota pro, votohet Qeveria e re, Kurti Kryeministër

albswiss.com