I konfirmohet dënimi me burgim të përjetshëm policit që vrau punëtorin e kazinos në Suharekë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

I konfirmohet dënimi me burgim të përjetshëm policit që vrau punëtorin e kazinos në Suharekë

i-konfirmohet-denimi-me-burgim-te-perjetshem-policit-qe-vrau-punetorin-e-kazinos-ne-suhareke

Gjykata e Apeli e ka vërtetuar dënimin me burg të përjetshëm policin Shefki Spahiu për vrasjen e rojës së kazionos, Jetmir Aliajt, në Suharekë.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Gjykatës Themelore të Prizrenit, Marcel Lekaj.

“Lënda ka shkuar në Supreme me procedurë të rregulltë me ankesë të avokatit mbrojtës”, tha ai.

32 vjeçari Jetmir Aliaj, punonjës i një kazinoje në Suharekë, mbeti i vrarë me armë zjarri. Ngjarja ndodhi në vendin e tij të punës, derisa një grup personash kishin hyrë brenda për të kryer plaçkitje.

Plumbat në trupin e tij po dyshohej se i zbrazi Spahiu, që sot u dënua me burg të përjetshëm.

Të ngjajshme

Zemaj thotë se largimi i Spitalit të Podujevës nga buxheti mund të jetë lojë e ndytë brenda ShSKUK-së

albswiss.com

Vota e diasporës nuk garanton përfaqësim

albswiss.com

Marrëveshja Rama-Erdogan, gjuha turke në shkolla shqipe dhe rishikim të historisë

albswiss.com