Ilir Meta përplaset me policinë në zyrat e Frymës së Re Demokratike – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ilir Meta përplaset me policinë në zyrat e Frymës së Re Demokratike

ilir-meta-perplaset-me-policine-ne-zyrat-e-frymes-se-re-demokratike

Meta përplaset me policinë në zyrat e Frymës së Re Demokratike.

Presidenti shqiptar, Ilir Meta, është përplasur me forcat e policisë bashkiake në zyrat e Frymës së Re Demokratike.

Ngjarja ndodhi pasi bashkia i kërkoi FRD-së që të lirojë zyrat, shkruan A2 CNN.

Pas ngjarjes, Meta foli për mediat duke e cilësuar këtë rast “si një përpjekje të mafiozëve për të vënë dorë mbi votën”.

Meta i bëri thirrje opozitës “të zgjohet sepse do të jetë vonë për të”.

Në prill të vitit 2016, FRD u transferua te godina ku më parë ka qenë ish-selia e Partisë Demokratike. Së fundmi, FRD vendosi të garonte në zgjedhje në koalicion me Partinë Demokratike.

Të ngjajshme

Vdes nga COVID babai i Ilir Kërçelit, ish-këshilltarit të Glauk Konjufcës

albswiss.com

QKUK mbushet me pacientë të infektuar me COVID-19

albswiss.com

14 të vdekur dhe 590 të infektuar në Shqipëri

albswiss.com