Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në dy ditët e ardhshme – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në dy ditët e ardhshme

instituti-hidrometeorologjik-tregon-se-si-do-te-jete-moti-ne-dy-ditet-e-ardhshme

Moti në Kosovë për dy ditët vijuese.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se deri të dielën vendi ynë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -4 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike mbeten relativisht të mira, përveç mëngjesit të së premtes ku ekziston rreziku që për shkak të ngricave të dëmtohen disa pemë të cilat ditë më parë kishin lulëzuar.

Të ngjajshme

Ambasada e Kosovës në Gjermani jep një njoftim të rëndësishëm

albswiss.com

Maqedonasi tentoi t’i jepte 10 euro si ryshfet policit, nuk i lejohet hyrja në Kosovë

albswiss.com

Një emër i panjohur shpall kandidaturën e tij për kryetar të LDK-së

albswiss.com