Inter afrohet gjithnjë e më shumë titullit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Inter afrohet gjithnjë e më shumë titullit

inter-afrohet-gjithnje-e-me-shume-titullit

Pikët e Interit.

Pas golave të shënuar nga Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez, Inter ka arkëtuar pikët e plota në këtë ndeshje.

Inter janë në rrugë të duhur për të fituar titullin e Serie A këtë sezon, ku kanë grumbulluar 71 pikë pas 29 ndeshjeve, shkruan lajmi.net.

Romelu Lukaku 10′ shënoi golin e parë në ndeshje, pas një asistimi nga Ashley Young.

Në pjesën e dytë, Lautaro Martinez dyfishoi epërsinë për ‘Nerazzurri’, pasi pranoi një pasim nga Lukaku.

Sassolo shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje përmes Hamed Traore.

Me këtë fitore, Inter tani janë larguar 11 pikë nga përcjellësi më i afërt, AC Milan

Të ngjajshme

Një tjetër natë fantastike për Rashicën në Bundesliga

albswiss.com

Mësohet se kush është prioriteti i Barcelonës në verë

albswiss.com

Arlind Ajeti shprehet i lumtur për rikthimin: Duhet të japim 100%

albswiss.com