Ja sa pritet të mungojë Luis Suarez – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Ja sa pritet të mungojë Luis Suarez

ja-sa-pritet-te-mungoje-luis-suarez

Luis Suarez do të jetë jashtë fushës së paku 3 javë.

Sulmuesi i Atletico Madrid, Luis Suarez, ka probleme muskulore.

Klubi ka njoftuar se lojtari ka zgjatur muskujt e këmbës së majtë dhe sipas mediave në Spanjë, një lëndim i tillë, do ta lërë Suarezin së paku tri javë jashtë në pjesën më të rëndësishme të sezonit.

Ai ka qenë njeriu kryesor i Atleticos që kur u ble nga Barcelona.

Suarez deri më tani në sezonin debutues ka bërë 32 paraqitje në të gjitha garat, ka shënuar 19 gola.

Të ngjajshme

Shpërfaqen problemet të Reali, Zidane nuk e respektoi kërkesën e Ramosit

albswiss.com

Milan veç barazim me Sampdorian, fati i ‘buzëqesh’ Interi

albswiss.com

“Çmenden” fansat, ylli i Liverpool kërkon të largohet

albswiss.com