Juventus po e përkëdhel Ronaldon – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Juventus po e përkëdhel Ronaldon

juventus-po-e-perkedhel-ronaldon

Juventusi ka ndëshkuar Ëeston McKennie, Arthur Melo dhe Paulo Dybala për thyerjen e protokollit COVID, por trajtoi Cristiano Ronaldon ndryshe në fillim të këtij viti.

Policia ndërhyri në një mbrëmje të organizuar nga ish-mesfushori i Schalke 04 të mërkurën në mbrëmje dhe trajneri i Bianconerëve, Andrea Pirlo vendosi të ndëshkojë lojtarët e përfshirë.

Arthur dhe Dybala morën pjesë në festën e McKennie dhe u lanë jashtë Derby della Mole.

Klubi ka vendosur të gjobisë dhe pezullojë lojtarët, por mohoi që kishte më shumë lojtarë që merrnin pjesë në festë në shtëpinë e McKennie.

“Të tre lojtarët e përfshirë nuk thirren për ndeshjen nesër,” tha Pirlo në një konferencë për shtyp përpara ndeshjes kundër Granata.

“Ata do të vazhdojnë të punojnë me kohën dhe pastaj do të shohim kur [ata të kthehen në skuadër]. Unë e mora vendimin dhe klubi bëri pjesën tjetër.

Reagimet në Itali kanë treguar një trajtim të ndryshëm për lojtarët aktualë të përfshirë në një polemikë të koronavirusit sesa kur Ronaldo u kap duke shkelur kufizimet duke kaluar kufijtë për të kaluar dy ditë në dëborë me partneren e tij Georgina Rodriguez në janar.

Il Corriere dello Sport më pas zbuloi se Ronaldo ishte kapur duke qëndruar në një hotel të mbyllur zyrtarisht për të festuar ditëlindjen e 27-të të Georgina, duke kaluar kufijtë midis Piedmonte dhe Valle D’Aosta.

“Ai kishte një ditë pushimi dhe mund të bënte atë që dëshironte,” tha Pirlo atëherë . “Ai merr përgjegjësinë për atë që bën”.

Të ngjajshme

AC Milan – Sampdoria, këto janë formacionet startuese

albswiss.com

Haaland- Manchester United, mund të ndodh kjo

albswiss.com

Probleme për Liverpool, një tjetër lojtar i lënduar

albswiss.com