Komisioni e kalon për votim tek deputetët ndryshimet e Ligjit për Zgjedhjet – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Komisioni e kalon për votim tek deputetët ndryshimet e Ligjit për Zgjedhjet

komisioni-e-kalon-per-votim-tek-deputetet-ndryshimet-e-ligjit-per-zgjedhjet

Ligji për Zgjedhjet e Përgjithshme.

Ka kaluar në Komisionin për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit, ndryshimi i propozuar nga Qeveria e Kosovës për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme.

Ky propozim ndryshim u miratua me 6 vota të VV-së dhe pakicave.

Qeveria e Kosovës ka miratuar sonte ndryshimin në Ligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme që qytetarëve të Kosovës që jetojnë në diasporë që t’u mundësohet votimi në ambasadat e vendeve ku jetojnë.

Mbledhja e Komisionit u braktis nga deputetët e partive opozitare.

Të ngjajshme

Kërkesa e nënës drejtuar serbëve kur ia vranë djalin: “Më virtni edhe mua”

albswiss.com

Ja deri kur mund të përsëritet votimi nëse nuk bëhen 80 vota në kuti?

albswiss.com

Kjo është mosha e të vdekurve nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

albswiss.com