Konjufca kërkon mbështetje nga Belgjika për procesin e liberalizimit të vizave – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Konjufca kërkon mbështetje nga Belgjika për procesin e liberalizimit të vizave

konjufca-kerkon-mbeshtetje-nga-belgjika-per-procesin-e-liberalizimit-te-vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka kërkuar mbështetjen e Belgjikës në procesin e liberalizimit të vizave si dhe në rrugëtimin e Kosovës për në Bashkimin Evropian.

Ai këtë e tha gjatë një takimi që pati me ambasadorin belg në Kosovë, Jean-Louis Servas, nga i cili është uruar për detyrën e re, të enjten.

Në takim është biseduar për zhvillimet e gjithëmbarshme politike, por edhe për përpjekjet e Kosovës për menaxhimin e pandemisë dhe të sigurimit të vaksinave anti COVID.

Konjufca ka falënderuar ambasadorin Servas për ndihmën të cilën Belgjika i ka dhënë Kosovës në periudha të ndryshme.

Të ngjajshme

Bora e madhe vështirëson qarkullimin edhe në kryeqytet, kjo është gjendja në Kodrën e Trimave

albswiss.com

Haxhiu: Vetëvendosja do t’i ketë 64 deputetë

albswiss.com

Rrugëtimi i Vjosa Osmanit nga kundërshtimet në LDK deri te synimi i Presidencës

albswiss.com