Kryesia e Kuvendit procedon në Qeveri Projektligjin për Zgjedhje – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kryesia e Kuvendit procedon në Qeveri Projektligjin për Zgjedhje

kryesia-e-kuvendit-procedon-ne-qeveri-projektligjin-per-zgjedhje

Kryesia e Kuvendit ka proceduar në Qeveri Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit 03/L-073 për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media.

“Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeparlamentari Glauk Konjufca, mbajti sot mbledhjen e radhës, në të cilën shqyrtoi nismën legjislative “Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit 03/L-073 për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës, i ndryshuar dhe plotësuar me Ligjin nr. 03/L-256”.

Pas diskutimeve, Kryesia procedoi projektligjin për mendim në qeveri”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, inicimi i Ndryshimit të Ligjit për Zgjedhjet në Kosovë ka nxitur reagime të shumta. AAK, LDK dhe PDK e kanë cilësuar të ngutshme këtë iniciativë dhe kanë thënë se nuk do ta përkrahin.

Të ngjajshme

E çuditshme: Top Channel e prezanton Brezovicën si tokë të serbëve

albswiss.com

A e uroi Vjosa Osmani, Lumir Abdixhikun pasi u zgjedh kryetar i LDK-së?

albswiss.com

Pikëlluese: Nuk i mbijetoi kancerit, vdes 45-vjeçarja nga Istogu

albswiss.com