“Kurti e Osmani, me xhipa të zi në ditë pune bëjnë piknik” – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

“Kurti e Osmani, me xhipa të zi në ditë pune bëjnë piknik”

“kurti-e-osmani,-me-xhipa-te-zi-ne-dite-pune-bejne-piknik”

Zëdhënësi i PDK-së

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi ka reaguar pasi kryeministri Albin Kurti, së bashku me kandidaten për presidente Vjosa Osmani, kanë kaluar një ditë në parkun e Gërmisë.

Në fotografitë që kanë qarkulluar në rrjetet sociale, Kurti shihet së bashku me Osmanin.
Zëdhënësi i PDK-së

Bytyçi ka shkruar se Kurti dhe Osmani kanë dalur me familje në një ditë pune, kur në vend është rritur numri i të infekuarve, e vdekjeve nga coronavirusi.

“Me GJIPA të ZI, rreth 10 prej tyre, e me truproje për në Gërmi me familje, kuptohet në ditë punë. Ekonomia në greminë, e mbi 10 vdekje mesatarisht në ditë për shkak të pandemisë, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani gjetën kohën edhe për piknik. Kësaj i them me pas prioritete në jetë”, tha Bytyçi.

“Po e paramendoj histerinë e disave sikur të vepronin të tjerët kështu. Edhe mos të harroj ata nuk kishin të veshur patike”, ka shkruar ai.

Kurti kishte postuar edhe disa fotografi nga qëndrimi në Gërmi, ku ka shkruar se ka kaluar mirë së bashku Osmanin dhe familjet.

Kurti luan pak me fjalët: Duket që pranvera si mot ju vonua asaj politike, erdhi në muajin prill

Të ngjajshme

Në Kosovë do t’i merr 1350 euro pagë si minister, por sa e kishte në Norvegji si ushtar Armend Meha

albswiss.com

Saranda Bogujevci, Bedri Hamza e Kujtim Shala do të jenë nënkryetarët e Kuvendit

albswiss.com

Donika Gërvalla e bën fajtore opozitën, thotë se s’heqin dorë nga ligji

albswiss.com