Kurti e përfundon mbledhjen e Qeverisë, pa diskutuar për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kurti e përfundon mbledhjen e Qeverisë, pa diskutuar për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet

kurti-e-perfundon-mbledhjen-e-qeverise,-pa-diskutuar-per-ndryshimin-e-ligjit-per-zgjedhjet

Edhe pse u paralajmëruar të ndodhë sot, Qeveria e Kosovës nuk e ka diskutuar në mbledhjen e sotme kërkesën e Kuvendit për mendim lidhur me nismën legjislative për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje të Përgjithshme në Kosovë.

Qeveria, në mbledhjen e udhëhequr nga Kryeministri Kurti, ka shqyrtuar katër pika të parapara të rendit të ditës. Por, asnjëra prej tyre nuk ishte ndryshim i Ligjit për Zgjedhjet.

Ndërkohë, VV-ja e Kryeministrit Kurti ka bërë të ditur se kanë kërkuar nga Kryesia e Kuvendit të thirret për sot seanca për votimin e ndryshimeve të ligjit për zgjedhjet.

Të ngjajshme

A mund të vaksinohet një person me 2 doza të ndryshme vaksinash?

albswiss.com

Kryeministri Kurti uron Pashkët: Janë simbol i sakrifikimit dhe i shpresës, i fillimeve të reja

albswiss.com

Shi e borë, ky do të jetë moti në ditët e para të marsit

albswiss.com