Kuvendi mban seancë plenare, kjo është agjenda – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kuvendi mban seancë plenare, kjo është agjenda

kuvendi-mban-seance-plenare,-kjo-eshte-agjenda

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot, ku pritet të votohet përbërja e Komisioneve Parlamentare.

Në seancën që pritet të fillojë në ora 10:00, pritet të shqyrtohet Propozim-vendimi për formimin e komisioneve parlamentare.

Po ashtu do të ketë deklarime jashtë rendit të ditës, si dhe pyetje parlamentare.

Për shkak të situatës pandemike, mediet nuk do të lejohen të qëndrojnë në seancë, por vetëm në hollë të Kuvendit.

Të ngjajshme

Shërohen nga COVID-19 prindërit e Eliza Hoxhës

albswiss.com

Lajçak nis vizitën treditore në Kosovë

albswiss.com

Memli Krasniqi konfirmon se PDK do të shkojmë në takimin e ftuar nga Kurti e Osmani

albswiss.com