Ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme

ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-javen-e-ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme.

Instituti Hidrometeorologjik njofton se fushat me presion të lartë që kanë përfshirë territorin mbeten të stacionuara edhe më tutje mbi vendin tonë, duke kushtëzuar mot relativisht stabil, përjashtuar ditën e hënë ku në pjesën e parë të ditës vende-vende parashihen reshje të intensitetit të dobët.

Ditë tjera të javës do të jenë tipike pranverore me temperatura rreth vlerave të normales për periudhën që jemi.

Në viset malore me lartësi mbi 900m parashihet që temperaturat minimale të lëvizin rreth zeros, ndërsa në viset e ulëta dhe mesatare temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i ulët deri mesatar. Kushtet biometeorologjike nuk do të jenë të favorshme për një shtresë të popullsisë me sëmundje kronike, kjo si pasojë e qarkullimit të dobët të masave ajrore dhe presionit të lartë atmosferik.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s.

Të ngjajshme

Pa viza lë pandemia bizneset në Kosovë

albswiss.com

Infektologu kosovar thotë se mbi 600 mijë njerëz e kanë kaluar koronavirusin në Kosovë

albswiss.com

BE-ja thotë se pa SHBA-në do të zhvillohet takimi Kosovë-Serbi i së mërkurës

albswiss.com