Lumir Abdixhiku për Albin Kurtin: Ka ide të zhbërjes së shtetit të Kosovës, ka ide të gabuara – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lumir Abdixhiku për Albin Kurtin: Ka ide të zhbërjes së shtetit të Kosovës, ka ide të gabuara

lumir-abdixhiku-per-albin-kurtin:-ka-ide-te-zhberjes-se-shtetit-te-kosoves,-ka-ide-te-gabuara

Abdixhiku ka thënë se Kurti ka ide të zhbërjes së shtetit të Kosovës, ka ide të gabuara.

Kandidati për kryetar të LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka ide të gabuara.

Sipas tij qytetarët duhet ta shohin se prej çka është ai i ndërtuar në politikë. Ai tha se idetë e Kurtit për zhbërje të shtetit të Kosovës janë tërësisht të gabuara.

“Për bindjet e mija idetë e majta janë të dëmshme për Kosovë, idetë e zhbërjes së shtetit të Kosovës janë tërësisht të gabuara. Është platformë politike këtë e kemi të qartë tani po besoj, në qoftë se ka ndonjë parti që e respekton rendin Kushtetues dhe shtetësinë e Kosovës është LDK-ja”, tha Abdixhiku.

“Në faktin e ngritjes së republikës së tretë e çështjes së bashkimit kombëtar dhe ndryshimit të rendit kushtetues së Kosovës këto janë deklarata te qarta nuk kam dyshim se këto janë platforma të ndonjë partie tjetër, prandaj i zë si ide të gabuara”, shtoi ai.

Të ngjajshme

Eurodeputetët flasin për njohjen e Kosovës nga Izraeli: Kjo është tregues i rëndësishëm për 5 shtetet e BE-së

albswiss.com

Ambasadori britanik: I lumtur që vaksinat erdhën në Kosovë, Britania ishte ndër të parat që mbështeti iniciativën COVAX

albswiss.com

Këta janë kandidatët për deputetë që po kërkojnë rinumërim të votave

albswiss.com