Ministrja Nagavci e shkarkon anëtarin e bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ministrja Nagavci e shkarkon anëtarin e bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë

ministrja-nagavci-e-shkarkon-anetarin-e-bordit-te-keshillit-shteteror-te-cilesise

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërije Nagavci e ka shkarkuar anëtarin e bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, Binak Beqajn.

Me këtë vendim, Nagavci e ka shfuqizuar vendimin paraprak që e kishte marrë ish-ministri i këtij dikasteri, Ramë Likaj për emërimin e Beqajt.Likaj e kishte emëruar Beqajn si anëtar në KSHC, ndërsa ky vendim nuk ishte ratifikuar në Kuvendin e Kosovës, siç parashihet me ligj.

Në Bordin e KSHC-së aktualisht kanë mbetur vetëm 3 anëtarë.Në shkurt, tre anëtarët ndërkombëtarë dhe dy anëtarë vendorë të KSHC-së kishin dhënë dorëheqje.

Të ngjajshme

U përfol për Ministër të Arsimit, Pupovci tregon se a do të jetë pjesë e Qeverisë së re

albswiss.com

Një këmbësor e shkel vetura në lagjen Ulpiana të Prishtinës

albswiss.com

Pandemia zbeh gjasat për liberalizim të vizave

albswiss.com