Mushkolaj thotë se Vetëvendosje po shantazhon me ligjin për Zgjedhje – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Mushkolaj thotë se Vetëvendosje po shantazhon me ligjin për Zgjedhje

mushkolaj-thote-se-vetevendosje-po-shantazhon-me-ligjin-per-zgjedhje

Imer Mushkolaj thotë se Vetëvendosje po shantazhon me ligjin për Zgjedhje.

Opinionisti Imer Mushkolaj ka komentuar zhvillimet e fundit në politikë, pasi Lëvizja Vetëvendosje bëri të ditur se do të diskutohet lidhur me nismën legjislative për ndryshimin e projektligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme.

Mushkolaj përmes një shkrimi në Facebook thotë se VV-ja po shantazhon me ligjin për zgjedhje.
“Pse kaq urgjente çështja e ndryshimit të ligjit për zgjedhjet dhe pse pikërisht pak para votimit për presidentin? Shantazhi ka emër!”, thuhet në postimin e tij.

Kujtojmë se njëri nga premtimet kryesore të dyshes fituese të zgjedhjeve të 14 shkurtit ishte ai për ndryshimin e ligjit për zgjedhje.

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kishin thënë se posa të merrnin pushtetin, do të siguroheshin që të bëheshin ndryshimet e nevojshme në këtë ligj.

E një gjë e tillë pritet të ndodhë sot gjatë ditës, e madje para seancës që pritet të thirret për votimin e Vjosa Osmanit president.

Të ngjajshme

LDK koalicion qeverisës me PDK-në, ky është qëndrimi i Lutfi Hazirit

admin

Albin Kurti konfirmon se do ta shqyrtojë vendosjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem

albswiss.com

Vjen oferta nga LDK-ja për koalicion me VV-në: Lutfi Haziri president, Vjosa Osmani në këtë post!

albswiss.com