Në këtë orë Kryesia e Kuvendit diskuton për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Në këtë orë Kryesia e Kuvendit diskuton për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje

ne-kete-ore-kryesia-e-kuvendit-diskuton-per-ndryshimin-e-ligjit-per-zgjedhje

Sot në ora 15:00 do të mblidhet kryesia e Kuvendit të Kosovës.

Në njoftimin për media thuhet se do të diskutohet lidhur me nismën legjislative për ndryshimin e projektligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme.

“Nisma legjislative “Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit 03/L-073 për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës, i ndryshuar dhe plotësuar me Ligjin nr. 03/L-256””, shkruhet në njoftim.

Të ngjajshme

Zëri: Kurti del kundër Osmanit për presidente, afrohet me Haradinajn

albswiss.com

Shërohen edhe 212 pacientë nga koronaviruis në Kosovë

albswiss.com

Ambasada në Izrael, pa ndikim në raportet ekonomike Kosovë-Turqi

albswiss.com