Alb'swiss TV
Lajme

Nga këto komuna dhe fshatra janë rastet e reja me koronavirus

nga-keto-komuna-dhe-fshatra-jane-rastet-e-reja-me-koronavirus

Komunat dhe fshatrat ku u konfirmuan rastet e reja.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 639 raste të reja me koronavirus.

Rastet pozitive janë regjistruar në Prishtinë, Mitrovicë, Pejë, Fushë Kosovë, Gjakovë, Vushtrri, Podujevë, Klinë, Prizren, Lipjan, Ferizaj, Drenas, Istog, Rahovec, Gjilan, Skenderaj, Obiliq, Suharekë, Shtime, Deçan, Malishevë, Viti, Hani i Elezit, Dragash, Junik dhe Zubin Potok.

“Numri total i rasteve pozitive është 38.431 raste nga 141.264 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 989 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 480 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 23.754 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.688”, thuhet në njoftimin e IKSHP’së.

Të ngjajshme

Kryeministri në detyrë përcjellë nga afër situatën pas vërshimeve të ditëve të fundit

albswiss.com

Policia serbe arreston dy kosovarë

albswiss.com

Sali Mustafa del me 14 dhjetor para Gjykatës Speciales

albswiss.com