Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus

nga-keto-komuna-vijne-rastet-e-reja-me-koronavirus

Janë konfirmuar 793 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

IKSHPK njofton se nga gjithsej 4.033 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 793 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 266 raste, Gjilan 77 raste, Gjakovë 59 raste, Mitrovicë 50 raste, Ferizaj 48 raste, Podujevë 34 raste, Pejë 31 raste, Prizren 25 raste, Vushtrri 23 raste, Viti 22 raste, Fushë-Kosovë 18 raste, Obiliq 18 raste, Lipjan 15 raste, Kamenicë 14 raste, Kaçanik 12 raste, Rahovec 11 raste, Malishevë 10 raste, Deçan 9 raste, Istog 9 raste, Shtime 9 raste, Suharekë 9 raste, Drenas 7 raste, Junik 4 raste, Klinë 4 raste, Novobërdë 4 raste, Graçanicë 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Hani i Elezit dhe Skenderaj.

Ndërkaq sot janë shëruar edhe 755 pacient kurse 10 të recur me koronavirus kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

Të ngjajshme

Aksion i madh i policisë në disa komuna, kjo është arsyeja

albswiss.com

Glauk Konjufca pritet të jetë u.d i presidentit, a mund ta mandatojë Kurtin për kryeministër

albswiss.com

Në këto dy komuna në Kosovë janë të punësuara gra më shumë se burra

albswiss.com