Opozita futet në Kuvend për të votuar Ligjin për Zgjedhje – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Opozita futet në Kuvend për të votuar Ligjin për Zgjedhje

opozita-futet-ne-kuvend-per-te-votuar-ligjin-per-zgjedhje

Ndryshimet e ligjit për zgjedhjet.

Deputetët e partive opozitare, PDK, LDK dhe AAK, janë futur tashmë në sallën e Kuvendit që është thirrur për t’u votuar ndryshim i Ligjit për Zgjedhje. Në sallën e Kuvendit aktualisht janë 40 deputetë nga opozita.

Partitë opozitare pritet të votojnë kundër këtij ligji. Enver Hoxha i PDK’së ka thënë se me këtë veprim Kurti po tenton të ngulfat demokracinë.

Ndërsa i pari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se Kurti tentoi ta shantazhojë opozitën. Ai gjithashtu tha se nëse Kurti nuk e heq këtë propozim, i pari i qeverisë po e çon vendin në zgjedhje.

Vetëvendosje ka refuzuar këtë kërkesë të Abdixhikut dhe po vazhdon me tentativën për të kaluar këtë ligj.

Të ngjajshme

Aksident i rëndë në Prishtinë, ka edhe të lënduar

albswiss.com

I dëboi partitë politike, Haskuka tregon pse e bëri

albswiss.com

Nuk ndalen polemikat, gazetari i WSJ-së i reagon Ischinger-it: Shqetësimi i Grenellit është me të drejtë

albswiss.com