Para seancës për zgjedhjen e presidentit, Kurti pritet të nxjerrë për votim Ligjin e ri për Zgjedhje – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Para seancës për zgjedhjen e presidentit, Kurti pritet të nxjerrë për votim Ligjin e ri për Zgjedhje

para-seances-per-zgjedhjen-e-presidentit,-kurti-pritet-te-nxjerre-per-votim-ligjin-e-ri-per-zgjedhje

Kurti pritet të nxjerrë për votim Ligjin e ri për Zgjedhje.

Sot gjatë ditës pritet të mbahet seancë për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës.

Megjithatë para saj, Klan Kosova merr vesh se Qeveria Kurti, e cila pritet të mblidhet në ora 16.00, do ta votojë ndryshimin e paralajmëruar të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme.

Ky projektligj ka të bëjë me votimin e mërgatës kosovare në Ambasada e Konsullata.

Ndryshim-plotësimi i këtij ligji, kishte qenë edhe një nga premtimet kryesore të LVV-së dhe Listës ‘’Guxo’’, në fushatën e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Kryesia e Kuvendit ende nuk ka vendosur për një seancë të re, e deri më tani ende nuk është saktësuar ora e saktë kur do të thirret e njëjta.

Një seancë e Kuvendit është mbajtur sot me fillim nga ora 10:00, ku është bërë betimi i deputetëve të rinj, e ka pasur edhe debat në tensione mes të pozitës dhe opozitës.

Të ngjajshme

Aksident në Prishtinë, ka edhe të lënduar

albswiss.com

Në sheshin “Zahir Pajaziti” shemben disa copa betoni nga një banesë

albswiss.com

Regjistrohet bashkë me Ramush Haradinajn, deputetja që ia zuri vendin Meliza Haradinajt

albswiss.com