Parma – Milan, formacionet e mundshme – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Sport

Parma – Milan, formacionet e mundshme

parma-–-milan,-formacionet-e-mundshme

Formacionet e mundshme: Parma – Milan.

AC Milan do të zhvillojë ndeshjen e ardhshme në Serie A ndaj Parmës me fillim nga ora 18:00.

Rossonerët kanë mbledhur 37 pikë nga 42 të mundshmet larg shtëpisë deri më tani këtë sezon, transmeton lajmi net.

Alessio Romagnoli dhe Davide Calabria nuk janë në dispozicion për arsye të lëndimeve dhe Pierre Kalulu është favoriti për të filluar nga minuta e parë.

Ismael Bennacer ka të ngjarë të fillojë së bashku me Franck Kessié në qendrën e mesfushës dhe pritet rikthimi i Ante Rebic në formacionin startues.

Parma: Sepe; Conti, Bani, Gagliolo, Pezzella; Kuça, Kurtiç, Hernani; Njeriu, Pellé, Gervinho.

Milano: Donnarumma; Kalulu, Kjaer, Tomori, Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic.

Të ngjajshme

Man Utd triumfon ndaj West Hamit, rikthehet në pozitën e dytë

albswiss.com

Këto janë rezultatet e pjesës së parë të ndeshjeve të 1/8 të EL

albswiss.com

Masa të rrepta sigurie, ‘Dardanë’ arrijnë në Spanjë

albswiss.com