Prishtinasit s’ndalen me ndeja nëpër lokale edhe pse rastet me Covid-19 po rriten – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Prishtinasit s’ndalen me ndeja nëpër lokale edhe pse rastet me Covid-19 po rriten

prishtinasit-s’ndalen-me-ndeja-neper-lokale-edhe-pse-rastet-me-covid-19-po-rriten

Mbi 400 raste ditore me Covid-19, por prishtinasit s’ndalen me ndeja nëpër lokale.

Javën e fundit në Kosovë është vërejtur një rritje e rasteve të reja me koronavirus por ky fakt nuk po ndikon që qytetarët të jenë më të kujdesshëm.

Gjatë së premtes mbrëma, në Prishtinë janë organizuar ndeja të ndryshme nëpër lokale të ndryshme të kryeqytetit.

Njëri prej këtyre lokaleve është edhe “Atele” që gjendet afër Fakultetit të Arteve në Prishtinë.

Lexues të portalit lajmi.net kanë dërguar video në adresë të redaksisë ku kanë treguar se numri i njerëzve brenda është shumë i lartë.

Muzikë e vallëzim, përqafime e njerëz afër-njëri tjetrit sikur të mos ekzistonte fare virusi COVID-19.

“Ora po shënon 22:10 dhe ende nuk po i shihet fundi ndejës. Nuk ka ardhur as polici e as inspekcion deri më tani”, ka deklaruar lexuesi.

Të ngjajshme

Albin Kurti pranon urime nga Kancelarja Merkel: Mund të llogarisni në mbështetjen dhe partneritetin e Gjermanisë

albswiss.com

Pritet ashpërsimi i masave anti-Covid në Kosovë

albswiss.com

Vuçiq sot në Kurshumli pret në takim përfaqësuesit e serbëve nga Kosova

albswiss.com