Rritja e rasteve me koronavirus, IKSHPK vjen me një reagim – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Rritja e rasteve me koronavirus, IKSHPK vjen me një reagim

rritja-e-rasteve-me-koronavirus,-ikshpk-vjen-me-nje-reagim

Sot është shënuar rekord i rasteve me koronavirus për këtë vit, duke arritur në 632 numrini të infektuarve brenda 24 orëve.

Ky është postimi i plotë i IKPSHPK-së

Të nderuar qytetarë!

Duke pasur parasysh vlerësimin dinamik dhe në kohë reale të situatës epidemiologjike me COVID -19, sot janë raportuar 632 raste pozitive, që paraqet numrin më të madh të rasteve pozitive këtë vit me tendencë të rritjes ditëve në vijim. Vetëm Në Prishtinë janë raportuar 276 raste pozitive. Shprehim ngushëllime familjarëve për 8 rastet e vdekjeve të raportuara gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i rasteve pozitive dhe vdekjeve nga COVID-19 vazhdon të jetë i lartë dhe brengosës si pasojë e drejtëpërdrejtë e neglizhimit të masave.

Mjekët të stërngarkuar në spitale po luftojnë kundër këtij virusi tinëzar e shkatërrimtar me tërë fuqinë e tyre profesionale e njerëzore.

IKSHPK përsërit thirrjen për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtjen nga pandemia COVID-19.

Të ngjajshme

Blerim Latifi: Nëse Albin Kurti gjykon si shqiptar, shkon në Jerusalem për inaugurimin e Ambasadës së Kosovës

albswiss.com

Abdixhiku: Me kryesinë u dakorduam që të vazhdohen bisedimet vetëm me Osmanin

albswiss.com

“Kurti do ta mbyllë vendin të hënën, nga ora 18:00 do ta ndalojë qarkullimin e qytetarëve”

albswiss.com