Rritja e rasteve me koronavirus, nesër mblidhet Komiteti për vlerësimin e situatës me Covid-19 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Rritja e rasteve me koronavirus, nesër mblidhet Komiteti për vlerësimin e situatës me Covid-19

rritja-e-rasteve-me-koronavirus,-neser-mblidhet-komiteti-per-vleresimin-e-situates-me-covid-19

Nesër mblidhet Komiteti për vlerësimin e situatës me Covid-19.

Komiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës epidemiologjike me virusin Covid-19, do të mblidhet nesër në mëngjes, shkruan Gazeta Express.

Këtë e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media.

“Nesër (e premte, 12 mars 2021) mbahet takimi i radhës i Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës epidemiologjike lidhur me Covid-19”, thuhet në njoftim.

Në ndërkohë në 24 orët e fundit në Kosovë nga 3.621 mostra të marra, 632 kanë rezultuar pozitive, ndërsa janë regjistruar edhe 8 viktima. IKSHPK ka njoftuar edhe për 397 pacientë të shëruar nga ky virus.

Të ngjajshme

Testet për COVID-19 nga Kosova nuk i njeh Kosova, do të ketë 10 ditë karantinë

albswiss.com

Dorëzohet Qeveria, tërhiqet nga ndryshimet në Ligjin për Zgjedhje

albswiss.com

777 rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna

albswiss.com