Shpend Ahmeti: Banale që politikanët po vaksionhen para qytetarëve që kanë nevojë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Shpend Ahmeti: Banale që politikanët po vaksionhen para qytetarëve që kanë nevojë

shpend-ahmeti:-banale-qe-politikanet-po-vaksionhen-para-qytetareve-qe-kane-nevoje

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar politikanët që po marrin vaksinën anti-Covid para qytetarëve që kanë nevojë.

Ahmeti e ka quajtuar banale që poltikanët e shëndoshë dhe të rinj po marrin vaksinat anti-Covid, kur Kosova ka arritur t’i sigurojë vetën 24 mijë vaksina të tilla.

Postimi i plotë:

Me vetëm 24,000 vaksina të siguruara, nuk ka nevojë për senzibilizim nga udhëheqësit politik për marrjen e vaksines. Një politikan edhe mund ta bëjë gabimin e marrjes para atyre që kanë nevojë, por kur rreshtohen politikanët e shëndoshë e të rinj, kjo vec është banalitet. Ky status nuk është status as kundër ndonjë politikani e as kundër ndonjë partie. Si kolegë po ju them, 24,000 vaksina nuk mjaftojnë as për punëtorët shëndetësor e të moshuarit.

Një vaksinë që ju e merrni është një vaksinë më pak për dikë në nevojë që mund të rrezikojë jetën. Nuk po them që duheni me u sëmu me covid, por sakrificë në këtë rast është me hjek dorë prej vaksinës edhe në qoftë se ju ofrohet. Së shpejti do të ketë mjaft. Mosni ju lutem!.

Të ngjajshme

Policia e Kosovës, ende pa sigurime shëndetësore

albswiss.com

Moti për dy ditët në vazhdim, na presin ditë me borë dhe shi

albswiss.com

Raportuesja për Kosovën në PE: E ndaj frustrimin me qytetarët e Kosovës, BE-ja të liberalizojë vizat që ka premtuar

albswiss.com