Vdes avokati i njohur kosovar – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Vdes avokati i njohur kosovar

vdes-avokati-i-njohur-kosovar

Ka vdekur njëri nga avokatët më të njohur në regjionin e Mitrovicës, Zeqir Maxhuni.

I ndjeri ishte pjesë edhe Odës së Avokatëve të Kosovës, dega në Mitrovicë, raportojnë mediat lokale.

Lajmin për vdekjen e tij, përmes një postimi në Facebook e ka dhënë udhëheqësi i OAK në Mitrovicë, avokati Vehbi Beqiri.

Postimi i plotë nga Beqiri:

Me pikellim morem lajmin per vdekjen e shokut, kolegut tone av. Zeqir Maxhuni! I ndjeri ishte ndere avokatet e njohur ne regjionin tone.

Familjes, shokeve dhe kolegeve i shprehim ngushellime ne emer te Deges se OAK- Mitrovice!

I perjetshem kujtimi per te ndjerin!

Të ngjajshme

Partitë nga kaq ulëse morën në Kuvendin e Kosovës

albswiss.com

Hoxhaj takon Ambasadorin e Gjermanisë, diskutojnë për situatën politike në Kosovë

albswiss.com

Çfarë po ndodhë: Avdullah Hoti mban konferencë për media nga ora 20:30

albswiss.com