Vetëvendosje mbledh nënshkrimet për mbajtjen e seancës për votimin e Presidentit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Vetëvendosje mbledh nënshkrimet për mbajtjen e seancës për votimin e Presidentit

vetevendosje-mbledh-nenshkrimet-per-mbajtjen-e-seances-per-votimin-e-presidentit

Nënshkrimet për dy kandidatët e nevojshëm për tu mbajtura seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës janë të gatshme.

Dy kandidatë për presidentë tashmë kanë mbi 30 nënshkrime për thirrjen e kësaj seance.

Nuk dihet ende se kur do të mbahet seanca por, Lëvizja Vetëvendosje duhet ta dorëzojë fillimisht kërkesën për seancë të jashtëzakonshme në Kryesinë e Kuvendit të Kosovës, të cilët pastaj do të vendosin për mbajtjen e seancës.

Ndryshe, në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seancë plenare për votimin e Komisioneve Parlamentare.

Të ngjajshme

E dhimbshme: Po ngjitej në mal me shokët, vdes 18-vjeçari shqiptar

albswiss.com

Kurti pret në takim ambasadoren franceze, diskutojnë për sigurimin e vaksinave dhe dialogun me Serbinë

albswiss.com

Rozeta pranoi detyrën e ministres

albswiss.com