Zeka: Gjasat janë që Abdixhiku të votojë kundër Vjosa Osmanit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Zeka: Gjasat janë që Abdixhiku të votojë kundër Vjosa Osmanit

zeka:-gjasat-jane-qe-abdixhiku-te-votoje-kunder-vjosa-osmanit

Gazetari dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka folur rreth çështjes së zgjedhjes së Vjosa Osmanit presidente.

Zeka në DTP te Fidani në T7 tha se ka gjasa që edhe vetë kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku të votojë kundër Vjosa Osmanit.

“Përderisa votimi është i fshehtë nuk mundet askush me e ditë e me e imponu votën. Gjasat janë që edhe Lumir Abdixhiku mundet me votu kundër Vjosa Osmanit. PO bëhet luftë me i prish matematikat e Albin Kurtit. Matematikat e Kurtit janë me e boëVjosa Osmanin presidente”, tha Zeka.

Ai shtoi se nëse Albin Kurti e çon vendin në zgjedhje dhe nëse opozita e bind elektoratin se Kurti don vetëm kaos, ai mund të pësoj disfatë të jashtëzakonshme.

Të ngjajshme

Rritja e rasteve mund ta ngufasë shëndetësinë

albswiss.com

Fjalët e fundit të Hotit si kryeministër, e uron Kurtin dhe Konjufcën

albswiss.com

Selmanaj-Abdixhikut: Turri për ta takuar Vjosën është turr për ta rrëzuar edhe më shumë LDK-në

albswiss.com