13 persona me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

13 persona me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

13-persona-me-koronavirus-ne-gjendje-te-rende-ne-spitalin-e-pejes

79 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 13 në gjendje më të rëndë.

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 79 pacientë me virusin korona. 51 janë në oksigjenoterapi dhe 3 janë në CPAP. Po ashtu spitali njofton se 13 pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

”Aktualisht po trajtohen 79 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 51 pacientë janë në Oksigjeno terapi, 3 Pacientë janë në CPAP, ndërsa nga këta 13 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit, transmeton Klan Kosova.

Gjatë vikendit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 578 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 48 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Të ngjajshme

Gjendja përkeqësohet: 6 të vdekur dhe 860 raste të reja me koronavirus

albswiss.com

E kishte shok klase djalin e Adem Jasharit, gazetari i njohur rrëfen histori nga shkolla

albswiss.com

Infermierja shqiptare vdes nga COVID-19

albswiss.com