84 pacientë me koronavirus në Spitalin e Gjakovës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

84 pacientë me koronavirus në Spitalin e Gjakovës

84-paciente-me-koronavirus-ne-spitalin-e-gjakoves

Numër i madh i pacientëve me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Gjakovës.

84 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës, nën dyshimin e infektimit me COVID-19.

53 nga këta pacientë janë të konfirmuar si pozitiv me COVID-19, kurse 16 pacientë janë të konfirmuar si negative.

15 prej këtyre pacientëve të shtrirë në spital vazhdojnë të jenë të pakonfirmuar lidhur me këtë virus.

“40 pacientë me oksigjeno-terapi, 2 pacientë me CPAP maskë, 2 pacientë në respirator. Prej stafit të spitalit pozitiv me COVID-19 janë pesë persona: 1 mjek, 2 infermierë dhe 2 staf administrative”, thuhet në njoftim.

Gjithashtu u apelua tek qytetarët që të mbajnë maskën, të respektojnë distancën dhe të mbajnë higjinenën.

Të ngjajshme

Ministri i Jashtëm gjerman pas deklaratave të Kurtit për bashkim me Shqipërinë: Jo ndryshimit të kufijve

albswiss.com

VV publikon letrat që ua nisi PDK-së, LDK-së, AAK-së dhe komuniteteve

albswiss.com

Ja deri kur mund të përsëritet votimi nëse nuk bëhen 80 vota në kuti?

albswiss.com