AAK-ja vendos të merrë pjesë në takimin e thirrur nga Kurti e Osmani – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

AAK-ja vendos të merrë pjesë në takimin e thirrur nga Kurti e Osmani

aak-ja-vendos-te-merre-pjese-ne-takimin-e-thirrur-nga-kurti-e-osmani

AAK-ja konfirmon pjesëmarrjen në takimin e thirrur nga Kurti e Osmani.

Aleanca për Ardhmërinë Kosovës (AAK), do të marrë pjesë në takimin e thirrur nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kuirti dhe u.d. e Presidentit Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Express.

Në takim me dyshen, AAK-ja do tëpërfaëësohet nga lideri Ramush Haradinaj.

“Pas konsultimeve në Kryesi, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës konfirmon prezencën e kryetarit z. Ramush Haradinaj në takimin e thirrur nga kryetari i Lëvizjes Vetëndosje z. Albin Kurti për të hënën në ora 13:30 në Kuvendin e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Pjesëmarrjen në këtë takim e ka konfirmuar edhe nënkryetari i AAK-së, Adrian Gjini në një konferencë me gazetarët.

Gjini më tutje tha që ende nuk kanë vendosur nëse do të qëndrojnë në sallë në kohën kur pritet të votohet presidenti i vendit.

Kandidat për president nga kjo parti është Ramush Haradinaj.

Të ngjajshme

Ministrja Gërvalla priti në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, diskutuan për këto tema

albswiss.com

Lajmi i fundit: Policia brenda Ministrisë së Infrastrukturës

albswiss.com

“Po më neverit metoda e VV-së për Ligjin e Zgjedhjeve”

albswiss.com