Abdixhiku mbledh kryesinë e partisë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Abdixhiku mbledh kryesinë e partisë

abdixhiku-mbledh-kryesine-e-partise

Lumir Abdixhiku mbledh kryesinë e partisë.

Një ditë pas marrjes së detyrës së re, kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku, po zhvillon takim me kryesinë e partisë.

Takimi ka filluar para pak çastesh, ndërkohë Abbdixhiku sapo është kthyer nga homazhet e bëra te varri i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Nga atje Abdixhiku deklaroi se do të vazhdojnë të kultivohen idetë tradicionale të LDK’së.

I pyetur se si do të veprojë LDK’ja në zgjedhjen e Presidentit, ai tha se po e pret takimin e së premtes me Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin.

Të ngjajshme

Shtyhet numërimi i votave me kusht dhe personave me aftësi të kufizuara

albswiss.com

AI: Pabarazitë në vaksina rrezikojnë jetë njerëzish

albswiss.com

Kryeministri Kurti i mbledh sërish kabinetin qeveritar në Prevallë

albswiss.com