Ambasadori italian kërkonë që të formohet Qeveria e të zgjidhet presidenti: S’ka kohë për të humbur – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ambasadori italian kërkonë që të formohet Qeveria e të zgjidhet presidenti: S’ka kohë për të humbur

ambasadori-italian-kerkone-qe-te-formohet-qeveria-e-te-zgjidhet-presidenti:-s’ka-kohe-per-te-humbur

Ambasadori italian: S’ka kohë për të humbur, të formohet Qeveria e të zgjidhet presidenti.

Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando ka përgëzuar deputetët e zgjedhur të Kuvendit dhe pret që të themelohen shpejt institucionet dhe të zgjidhet presidenti, raporton Gazeta Express.

Orlando ka shkruar në Twitter se ka shumë punë për të bërë nga ana e institucioneve të reja dhe s’ka kohë për të humbur.

“Urime të gjithë deputetëve të rinjë të Kosovës. Mezi presim për një formim të shpejt të Kuvendit dhe Qeverisë gjithashtu edhe zgjidhjen e presidentit. Shumë punë për të luftuar pandeminë dhe për të forcuar ekonominë, Rendin dhe Ligjin dhe progresin drejt integrimit euro-atlantik. S’ka kohë për të humbur”, ka shkruar Orlando.

Të ngjajshme

Memli Krasniqi-Albin Kurtit: Mos u nervozo kryeministër

albswiss.com

Ky është reagimi i Dardan Molliqajt pasi Osmani u zgjodh presidente

albswiss.com

Petkoviq i reagon Osmanit: Pse mërziteni për një hartë të thjeshtë nëse Kosova është e pavarur?

albswiss.com