Arrijnë 38 mijë vaksina AstraZeneca/ Mjekët e Kosovës do t’i marrim dozat në Kukës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Arrijnë 38 mijë vaksina AstraZeneca/ Mjekët e Kosovës do t’i marrim dozat në Kukës

arrijne-38-mije-vaksina-astrazeneca/-mjeket-e-kosoves-do-t’i-marrim-dozat-ne-kukes

Këtë mbrëmje kanë arritur në Shqipëri 38 400 dozat e para të vaksinës Astra Zeneca.

Për të parë mbërritjen e vaksinës, në aeroportin “Nënë Tereza” janë të pranishëm kryeministri Edi Rama, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj.

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij theksoi se edhe 60 mijë doza të tjera vaksinash anti-Covid, pritet që të vijnë në prill.

“Nesër nis vaksiinimi për mësuesit. Edhe 60 mijë doza do mbërrijnë në muajin prill. Ideja është që të kemi vaksinim intensiv. Jemi gati, nga nesër që të organizohemi, bashkë me Kosovën, që t’ju japim mundësi mjekëve dhe infermierëve të spitaleve Covid, që nga spitali i Prishtinës. I presim vëllazërisht, ku do marrin dozat në Kukës.

Do jetë e rëndësishme, që edhe në Kosovë të thyhet kjo pengesë për të pasur dozat e para të vaksinës anti-Covid”, u shpreh Rama.

Të ngjajshme

Kush është personi që i siguroi votat për ta zgjedhur Vjosa Osmanin – presidente

albswiss.com

Ndizet flakadani për Natën e Zjarreve, në Prekaz

albswiss.com

Enver Hoxhaj thotë se PDK e voton kundër Qeverisë Kurti

albswiss.com