Arrin në Izrael ambasadorja e Kosovës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Arrin në Izrael ambasadorja e Kosovës

arrin-ne-izrael-ambasadorja-e-kosoves

Ambasadorja e Kosovës Ines Demiri arrin në Izrael.

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri ka arritur dje në këtë vend.

Lajmin për arritjen e saj e ka bërë të ditur Dan Oryan, shefi i Zyrës për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Izraelit.

Në shtator të vitit të kaluar Kosova dhe Serbi firmosën në Shtëpinë e Bardhë marrëveshjen ekonomike.

Në kuadër të saj erdhi edhe ujdia për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Izrael.

Të ngjajshme

Caktohet data e finales së Kupës së Italisë

albswiss.com

Kjo është mosha e 8 viktimave të fundit nga COVID-19 në Kosovë

albswiss.com

Pranon detyrën e ministres edhe Donika Gërvalla

albswiss.com